ÖZEL DORUK SETBAŞI TIP MERKEZİ -
 


Tanıtım


ÖZEL DORUK SETBAŞI TIP MERKEZİ


20 Eylül 1982 tarihinde AYAKTAN TEŞHİS-TEDAVİ VE NÜKLEER TIP MERKEZİ olarak SETBAŞI POLİKLİNİĞİ adı ile faaliyetine başlayan Özel Setbaşı Tıp Merkezi Bursa’nın en eski ve köklü sağlık kuruluşlarından biri olma gururunu yaşamaktadır. Açıldığı tarih itibariyle sadece Bursa’nın değil Doğu Marmara ve Batı Karadeniz Bölgesi’nin de tek modern sağlık kuruluşu olarak hizmet vermiş ve Bursa’da sağlık alanında bir çok ilke imza atmış olan kuruluşumuzun öncülüğünü yaptığı hizmetler;


 • Aralık 1982’de, Bursa’da ilk olarak Ultrasonografik hizmet sunulması
 • Haziran 1983 itibariyle NÜKLEER TIP TETKİKLERİ
 • Göz muayenelerinde Otorefraktometre ve Görme Alanı Tetkiki
 • 2005 yılında vücut görüntülemede bir devrim niteliğinde olan, Multislice CT (64 Kesitli Bilgisayarlı Tomografi) nin Bursa sağlığının hizmetine sunulması.

 • Setbaşı Polikliniği ismi ile 1999 yılına kadar faaliyetlerine devam eden kuruluşumuz Sağlık Bakanlığı mevzuatı gereğince TIP MERKEZİ statüsüne dönüşmüştür. Poliklinik olarak 28 yıl hizmet verdiği Atatürk Caddesi No: 8’deki adresinden Mudanya Yolu Bağlarbaşı Metro İstasyonu Karşısındaki yeni adresine taşınan kuruluşumuz yeni binasında tıp merkezi olarak Bursa halkının sağlığına katkıda bulunmaya devam etmektedir.


  Hastalıkların teşhis ve tedavisinde doğru ve kaliteli hizmetin ancak iyi yetişmiş uzman doktorlar ve yardımcı sağlık personeli ile birlikte yeni ve gelişmiş teknolojik cihazlarla mümkün olduğunu prensip olarak kabul eden kurumumuz yeni adresinde de bu prensip doğrultusunda ilerlemektedir.


  Özel Setbaşı Tıp Merkezi geniş ve rahat fiziki imkânların olduğu yeni binasında AÇIK MR, Kemik Dansitometre, Endoskopi - Kolonoskopi, Ambulatuar EEG, Tam Otoanalizörlü Biyokimya ve Hormon Laboratuvarlarını da bünyesine katmıştır.


  Saygılarımızla.

  TIBBİ KADROMUZ

  Doktorunuz hakkındaki detaylı bilgilere, hastane ve bölüm seçerek kolayca ulaşabilirsiniz.