DORUK'TAN HABERLER
 

Ağrısız Saç Ekimi


(Saç Ekimi uygulaması Çekirge ve Setbaşı şubemizde yapılmaktadır.)


Çoğunlukla erkeklerin, nadiren de kadınların problemleri olabilen saç dökülmesine yönelik saç transplantasyonu (saç ekimi) ile oldukça iyi sonuçlar alınabilmektedir. Doktor kontrolünde FUE (follicular unit extraction) yöntemleriyle uygun vakalarda tek seferde veya çoklu seanslarda saç ekimi işlemi, hastane ortamında steril koşullarda güvenle yapılabilmektedir. Bu yöntem sadece saç ekimi için değil kaş, bıyık, sakal gibi herhangi bir kıl kökü eksikliğinde  de kullanılmaktadır.


FUE SAÇ EKİMİ

Erkeklerde saç dökülmesinin en yaygın nedeni androgenetik olopesi de denilen kalıtımsal erkek tipi saç dökülmeleridir. Bu durum dihidrotestesteron denen erkeklik hormonuna saç köklerinin daha duyarlı olmasından meydana gelmektedir.Ensedeki saçların saç dökülmesine karşı dirençli oluşu saç ekimi mantığının temelini oluşturmaktadır. Saç dökülmesi genetik olabileceği gibi hormonlara bağlı veya yaşa bağlı olarak da meydana gelebilir.Saç transplantasyonu(saç ekimi) 2 şekilde yapılabilir .FUE (kişisel folliculer extraction )ve FUT(strip) hair transplantasyon olarak yapılır. Kişinin ancak kendi saçı kendisine transplante edilir. Saç transplantasyonunun temelin de ense kısmındaki hormona duyarlı olmayan bölgeden alınan saçlar seyrek olan veya tamamen dökülen bölgeye implante edilir. Bu ekilen saçlar normal bir şekilde uzar ve ilerleyen zaman da dökülmez.AĞRISIZ SAÇ EKİM AVANTAJLARI

- Konforludur. İşlem Sırasında acı duymazsınız.
- İşlemden sonra ağrılarınız olmaz.
- Klasik yöntemle yapılan saç ekimlerinde işlem sonrasında uzun süre devam eden boyun ağrıları olabilirken bu yöntemde ağrı olmaz.
- Ekim sonrasında yüzde ve göz altlarında şişlik olmaz ya da minimal olur.
- Kişi aynı gün taburcu olup evine gider.

Ücretsiz saç analizi için sizi arayalım
 
Yıldız

 
Yıldız

 

TIBBİ KADROMUZ

Doktorunuz hakkındaki detaylı bilgilere, hastane ve bölüm seçerek kolayca ulaşabilirsiniz.